Majonez dla urody?

Kategorie: Ciekawostki / O majonezie

26 lutego 2015

Majonez ma zastosowanie nie tylko w kuchni – sprawdza się także jako ważny i niezwykle cenny składnik… odżywczych maseczek na włosy.

Nawilżająca maseczka majonezowa przygotowana z niewielkiej ilości majonezu z dodatkiem świeżo wyciśniętego soku z cytryny lub octu winnego, to szybki i prosty ratunek dla zniszczonych i przesuszonych włosów. Jest to stary, ale przede wszystkim działający i za razem sprawdzony sposób na piękne, zadbane włosy. Maseczki  majonezowe mają bardzo intensywne działanie, pomagają odżywić i odbudować suche  i zniszczone włosy nadając im jedwabistą gładkość i miękkość. Podczas ich stosowania bardzo ważna jest systematyczność.

Oto przykładowe przepisy na maseczki majonezowe:

1 jajko + 3 łyżki majonezu + 2 łyżki oliwy z oliwek

Do majonezu należy dodać ubite jajko. Składniki należy bardzo dokładnie wymieszać, aż do momentu powstania jednolitej masy. Następnie dodajemy oliwę z oliwek i ponownie mieszamy. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy równomiernie na suche i zniszczone włosy pozostawiając ją na około 30 minut. Dla uzyskania lepszego efektu na głowę można założyć foliowy worek. Po upływie wyznaczonego czasu maseczkę zmywamy i myjemy włosy ulubionym szamponem.

3 – 4 łyżki majonezu wetrzeć we włosy i skórę głowy. Następnie owinąć włosy woreczkiem foliowym i pozostawić na 20 minut. Po upływie czasu majonez należy spłukać z włosów i umyć włosy szamponem. Do ostatniego płukania można użyć wody z octem wówczas włosy nabiorą pięknego połysku.

Źródło: http://www.handsomemen.pl